19 april was de laatste keer, om precies te zijn....
En ook niet veel aan hardlopen of eigen training gedaan,domweg omdat ik teveel last heb van ademnood.
Maar vandaag moet het er toch van komen en dat wordt meteen ook de eerste keer dat ik mijn nieuwe TomTom sporthorloge ga gebruiken op de training.
En weer moet ik vechten tegen de slaap oftewel proberen wakker te blijven tot het moment dat ik naar de Kempen Campus moet vertrekken. Nee, 4 dagen werken is voor bij blijkbaar al genoeg. In tegenstelling tot vorige week donderdag lukt het me wel om wakker te blijven maar nog met een slaperige kop kom ik de kantine binnen. Dat ik al half sliep blijkt wel, want de pas gevulde en hoognodige bidon met water staat nog thuis.
Vandaag is Marjolijn er niet. Eigenlijk vanwege vakantie maar dat gaat door een sterfgeval ook al niet door. De vervangers waren inmiddels al bekend en dat zijn vandaag Femke en Hanneke.
Na de warming-up rondes volgt de dynamische warming-up op het grasveld en daarna gaan we aan de als met core-stabiliteit. En dat zullen we weten ook!
De dames hebben een circuitje opgesteld waarbij we met groepjes van 3 diverse oefeningen moeten doen, afgewisseld met een stukje hardlopen. Nou, dat hakt er wel even in. zo'n 8 verschillende oefeningen op de mat die je 2x10 moet uitvoeren en evenzo 2xmin. 10 loopoefeningen, waaronder lunges en zijwaartse squats en schaatsen. Kortom behoorlijk pittig.
Het is daarom al 5 minuten over 8 eer we daarmee klaar zijn maar dat begint de kern nog niet. Nee, we lopen eerst nog naar de sintelbaan buiten de baan en doen we een test. We dribbelen een eind weg en dan is het de bedoeling dat we, op gevoel, na een halve minuut omdraaien en terug keren naar Femke om precies op 1 minuut bij haar aan te komen. Datzelfde daarna nog een keer maar nu een halve minuut. Nou, die minuut daar was ik 20 seconden (!) te vroeg terug en die halve minuut 12 seconden te laat. Nee, blijkt wel weer dat ik mijn (sport)horloge hard nodig heb om het gevoel van snelheid en tijd weer te kunnen managen.
En dan is het eindelijk tijd voor de kern.
Die is vandaag 6x200m, 4x400m, 2x600m en die laatste is dan meer bedoeld voor de "sterken" onder ons. Alles gaat op 85% van de Coopertest en dat is praattempo. Betekent voor mij dat de 200tje in 32s/100m (=1:05) gaan, de 400-tjes in 34s/100 (=2:15) en de 600-tjes in 35s/100 (=3:28).
Ik ben vandaag, met mijn nieuwe watch, en na die zware core-stability-training meer van plan om maar op gevoel weg te gaan en zo ga ik dan ook van start.
Een dame in het oranje loopt voor me en ik hou ongeveer haar tempo aan. Na de1e run blijft zij echter rustig doordribbelen terwijl ik aan de stevige wandel ga. En zo vergroot ze langzaam de voorsprong. Pas bij de 400-tjes doet ze ook de wandelpas.
Intussen gaat de vermoeidheid aanspreken. de 4e 400m gaan zo moeizaam dat het mij wel duidelijk is dat er geen 2x600m meer in zit. Dat doet de dame in het oranje nog wel;. Tenminste 1x600m.
Het is nu even wachten tot iedereen er mee stop voordat we beginnen met de coolingdown. Dat wordt opschieten want het gerommel van een naderend onweer klinkt steeds onheilspellender.
Uiteindelijk is het 5 over 9 als we helemaal klaar zijn. Erg laat want alle ander groepen zijn al binnen en zelfs de 8-uurgroep is al bezig met uitlopen.
Maar wel een goede en stevige training die ik nog wel even zal blijven navoelen, vrees ik....
Geen opmerkingen:
Een reactie posten