vrijdag 15 februari 2013

De 5e dag...

... van de week. Van de werkweek. Vrijdag, dus.
En vrijdags neem ik al sinds dik 2 jaar verlof. Mijn werkweek bestaat dus zogezegd uit 4 dagen. Nee, dat is niet juist. Mijn werkweek duurt 5 dagen waarvan ik er maar 4 werk.
Omdat ik vorig jaar bijna een jaar uit de roulatie ben geweest, heb ik in die tijd eigenlijk veel meer dagen "vrij" gehad, hoewel dat natuurlijk helemaal niet zo aanvoelde en ook beslist niet zo was.
Maar sinds 1 januari van dit jaar ben ik weer fulltime aan de slag en dat gaat helemaal niet verkeerd, mag ik wel zeggen. Ook de rest van de tijd, buiten het werk is uiteraard ook weer fulltime. 
En dan komt het: het lijkt nu toch echt alsof mijn werkweek maar 4 dagen duurt. De 5e dag, die vrije vrijdag tot nu toe, ben ik elke keer nog erg vermoeid geweest van de 4 voorgaande dagen. Elke vrijdag, 's morgens niet wakker te krijgen en de rest van de dag erg vermoeid.
Vandaag is het weer niet anders. Tig keren heb ik al op de wekker gekeken. Nu staat de wekkerradio niet aan en mis ik Ingrid Perez' vroeg-of-laat programma. Misschien komt het daardoor dat ik maar niet wakker kan worden. Enfin, het is 9 uur als ik me toch maar vanonder het dekbed uitsleep.

Meteen maar een blik naar buiten. Nee, de sneeuw is nog niet weg. Shit!
Na de sanitaire stoppen, de dagelijkse pillen en het ontbijt doen we onze vrije vrijdag dingen. Boodschappen... 
Omdat het salaris op de rekening is gestort worden dat dus de grote boodschappen. 
Grote, met hoofdletter "G", zeg dat wel! 

Eenmaal weer thuis en uitgepakt is het al weer middag. Time flies.... 

Niet alleen ik ben moe, ook vrouwlief heeft er last van. Zouden de jaren gaan tellen of komt dat gewoon door die winterblues? In ieder geval slaan we de bezoeken aan de kringloopwinkels deze week over. In plaats daarvan lekker even niksen. Zelfs naar de bios gaan heb ik even geen zin. En eigenlijk wil ik niet in de zaal in slaap vallen. Dat doen we dus thuis dan maar.

En toch, ook deze dag vliegt weer voorbij, zoals altijd met die vrije dagen.


Geen opmerkingen: