woensdag 25 februari 2026

Training - Rondje Zandoerle met Rik - 5km

Het weer is eindelijk niet meer zo winters en zelfs lente-achtig en dus gaan we vandaag voor de 2e keer dit jaar op pad voor een training. Rik heeft het rondje Zandoerle voor vandaag uitgekozen.
Hoewel ik al vroeg onderweg naar GVAC ben, stuit ik op de Sondervick op een file veroorzaakt door een legertruck met oplegger die aan het lessen is. En dan gaat het langzaam, heel langzaam en sta ik ook nog eens enkele malen gewoon helemaal stil. Ik zie voor me een aantal auto uit de file linksaf slaan richting Zonderwijk en bij de Europlaan nog enkele en aan de beweging waarmee dat gaat (zonder richting-aanwijzer en nogal abrupt afslaan) is het me duidelijk dat ze voor een kortere omweg kiezen. Maar uiteindelijk sta ik toch al om 5 voor 9 aan de achterkant van de Renault op de parkeerplaats van GVAC, om mijn loopjasje nog aan te doen. Het mag dan wel zomers uitzien, voor mij is het nog steeds winter. Rik, daarentegen, staat er al met zijn naakte witte melkbus-benen bij.
Maar voordat we vertrekken wil hij nog wel even dat ik naar het motorgeluid van zijn Ka luister en die klinkt niet best. Iets is er niet goed. Dacht ik in eerste instantie dat het van een kapotte uitlaat komt maar na het openen van de motorkap lijkt het toch wat anders. Misschien wel een meedraaiende startmotor of zo. In ieder geval is mijn advies om toch maar naar de garage te gaan want dit klinkt niet zo gezond.
 
En dan gaan we op pad. En ik zit al meteen in mijn hoge adem. Dat duurt dan zeker een kilometer eer die wat bedaard is. Intussen gaat die 1e kilometer in 8:30. 
In het bos aangekomen stoppen we om een keer hier de onsies te maken. In Zandoerle aangekomen gaan we nog even het kapelleke binnen voor wat onsies en dan weer verder op pad. Het is in ieder geval mooi weer. De zon schijnt volop en het is ook helemaal niet koud. Desondanks heb toch geen last van mijn jasje.

 
Als we de parkeerplaats weer op lopen is het al 5km nog voor dat we bij de auto's terug zijn. 
De eindtijd 42:54. Gemiddelde snelheid 6,99km/u of 8:35min/km. En dat valt me niet tegen.

Het weer:
Zonnig lenteweer. T= 9,8ºC, Tgevoel= 9,8ºC. Wind kracht 1 (ZO)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 32 jaar
VO2max: 43
HRgem: 134 bpm 
HRmax: 158 bpm op 4,46km
 
 

Geen opmerkingen: