zaterdag 23 maart 2019

Training - Vrijbuters: schoonmaak actie

In het kader van de Landelijke Opschoondag onder auspiciën van Nederland Schoon, doen ook de Vrijbuiters vandaag weer een duit in het zakje. Zo hebben we eerder al een prijs gewonnen, goed voor een gezamenlijke lunch. De initiators voor de Vrijbuiters zijn Dorie en Johan. Nu moet ik zelf wel toegeven dat ik zelf daar niet aan mee doe. Nee, niks geen principes of luiheid of zo maar gewoon omdat ik vandaag kom om te trainen. Blijkbaar ben ik hier dan toch de enige in want ook Carla heeft de hardloopschoenen thuis laten staan.
Dat betekent dat vandaag naast Johan ook Dorie, Germaine, Carla, Dorris, Tiny, Annie, Jos, Rini, André, Jan en Herman gewapend met zwerfvuilgrijper en vuilniszak het Sprankelbos te lijf gaan.
Omdat ik toch voor een rondje lopen ga zal ik dat rustig aan doen met de bedoeling het aan een stuk te kunnen volhouden.
In het begin komt daar niet zo veel van terecht omdat ik wat Vrijbuiters op de gevoelige plaat wil vast leggen, maar daarna gaat het in rustig tempo over het fietspad. Al meteen merk ik dat mijn longen al protesteren nu ze weer wat meer arbeid moet verrichten en ik pas mijn tempo aan. Bij het passeren van een aantal ruiters hou ik wijs een nog lager tempo aan om de paarden niet aan het schrikken te maken en daarna weer terug naar het eerdere tempo. Als de ademhaling het eindelijk toelaat gaat vervolgens de hartslag weer duidelijk merkbaar omhoog. Tja, echt een conditie issue.
Ik verlaat het fietspad en over het bospad richting blokhut gaat het weer rustig verder, voor de blokhut links en dan weer linksaf over de verharde weg terug. Zo'n verharde weg gaat wel een heel stuk gemakkelijker en ook gemakkelijker om het tempo vast te houden. Ik volg de weg totdat deze aan het einde weer overgaat in een bospad welke uiteindelijk weer uitkomt op deverharde weg richting De Locht, de Turfweg. Onderweg ontmoet ik nog de opruim-Vrijbuiters André en Rini en op de Turfweg richting De Locht ook Johan. Die moeten allemaal uiteraard even op de foto.
Uiteindelijk stop ik na 39 minuten en 5 seconden op dezelfde plaats waar ik gestart was. De TomTom sportwatch geeft een afgelegde afstand aan van 5,37km wat neerkomt op een totaal gemiddelde snelheid van 8,24km/u en dat inclusief enkele stops. Komt aardig in de buurt van de gemiddelde snelheid van 2 weken geleden bij de GVAC trimloop. Morgen is die weer en heet dit keer "Lenteloop". Ik zal dan, net als vorige week, wel weer even een paar rondjes inlopen op de baan. Dat helpt wel, zeker voor mijn ademhaling in het begin van de trimloop. Dorie zal er ook zijn.

Na afloop van de training is er vlaai voor de zwerfvuilruimers en ik mag daar toch mijn graantje van mee pikken. Sterker nog, er zijn nog 3 stukken vlaai over die maar niemand wil meenemen en ik offer me daar dan maar voor op om die mee naar huis te nemen. 😋




Geen opmerkingen: