Net als 2 weken geleden ben ik er weer vroeg om, voorafgaande aan de trimloop, alvast wat rondjes in te lopen. Nee, niet warm lopen maar inlopen om zo mijn ademhaling al een beetje gereguleerd te hebben voor de trimloop. Het worden 3 rondjes in voorzichtig inloop tempo, goed voor 8:32 en dus eigenlijk toch te vlug voor inlopen. Daarna nog vlug even naar de kleedkamer om te puffen vóór de start.
In tegenstelling tot wat ik allemaal aan heb zie ik toch al diverse lopers in zomerkledij. Desondanks ben ik gelukkig niet de enige koukleum gezien de meerdere jasjes en zelfs de handschoenen van Joke.
Vanwege de eerste GVAC trimloop in de lente heet het vandaag ook "Lenteloop". Ter ere daarvan krijgt ook elke deelnemer een lootje en wordt voor de start een nummertje getrokken. De winnaar ontvangt een vrolijk vogelhuisje om de lente te verwelkomen.
De eerste ronde over de atletiekbaan gaan nooit zo rustig als we altijd zelf plannen of denken. Dat vindt Nicole ook, die ongeveer mijn tempo loopt. "Altijd te snel op de baan na de start...", zegt ze nog en eenmaal buiten de baan herstelt ze zich. Omdat ik ongeveer haar tempo loop blijf ik voorlopig aan haar zijde. Ze gaat voor een kleine ronde en dan weet ik zeker dat ik niet te hard van stapel ga. Alhoewel, de 1e kilometer is al een stuk sneller dan 2 weken geleden dus dat wordt oppassen.
Nadat Nicole voor de kleine ronde linksaf is geslagen loop ik een 30-tal meters achter Frank aan. Ik loop wel langzaam op hem in en kan het tempo goed houden. Bij de boerderij van Harrie aangekomen gaat Frank weer even "op bezoek". Op die plek ga ik Frank weer voorbij, net als 2 weken geleden. Alleen trek ik nu wel even door. Dat is op de grafiek van de TomTom Sportwatch ook te zien. Ik zie wel nog steeds Dorie een (heel) eind voor me lopen en er naar toe lopen gaat zeker niet lukken. Frank is dit keer niet bij me aangesloten zodat ik het parkoers alleen verder afleg. Ik weet inmiddels wel dat ik een stuk vlugger ga dan 2 weken geleden en de laatste kilometer is dat al goed te merken aan de benen. In mijn eigen nettotijd ben ik mooi onder de 41 minuten gebleven en dat is toch ongeveer 3½ minuut sneller dan de vorige keer. Mooi.
Dorie is intussen aan haar 2e ronde begonnen. Moet wel want aanstaande zaterdag staat ze in Valkenburg aan de start van de 18km Caubergtrail. Helaas voorlopig voor mij nog geen andere lange afstanden. Eerst maar eens afwachten hoe het thuis verder afloopt.
Dorie onderweg in de 2e ronde
Geen opmerkingen:
Een reactie posten