woensdag 21 maart 2012

In de bios: Joe Satriani - Sathurated 3D

 

Dit keer in de Pathé in Tilburg. Waarom? Omdat ie niet in de Pathé in Eindhoven draait.
We zitten luxe. Hier in Tilburg kennen ze het fenomeen "clubseats". Je kunt dan i.p.v. de gewone bioscoop-rijtjes stoelen kiezen voor een wat ruimere stoel met meer beenruimte en wat meer afstand tot je buurman. Of je kiest voor een bank met 2 zitplaatsen. Of je kiest voor een bank met 4 zitplaatsen en een klein tafeltje. Voor dat laatste hebben wij gekozen. Achteraan in het midden.

Wij zijn met zijn vieren, Danny, Dennis, Joris en ik. 
Het kost wel € 4,00 extra, maar voor dat extra mag je ook een drankje en een hapje uitkiezen. En de keuze is zowat alles wat er te krijgen is, van een fles frisdrank tot een beugelfles Grolsch toe, en een bak chips of popcorn tot een zak M&M's toe. M.a.w. de kosten zijn al meteen door die € 4,00 extra gedekt. Voor Pathé dus meer een zekerheid dat er die hapjes en drank worden afgenomen. Maakt niet uit. Wij zitten hier lekker languit op de bank, aan de drank en 3D bril op. Overigens is de zaal verder nog niet voor de helft gevuld.


De film:
Joe Satriani - Satchurated is geen film maar een concertregistratie
Bij de (enkele) voorfilms viel het me al op dat het geluid hier in Tilburg bij lange na niet zo hard staat als in Eindhoven. Met een concertregistratie verwacht ik echter een hoop kabaal. Dat valt dus een beetje tegen.
Het concert is een typisch Joe Satriani concert. Super-vinger-vlugheid en scheuren met een vet gitaargeluid. Alleen jammer dat de nieuwe nummers minder melodielijn hebben als de oudere. Als hij die tussendoor ook speelt hoor je het verschil. Op het grote scherm is zijn gitaargeweld wel goed te volgen. Het 3D is niet spectaculair en voegt eigenlijk helemaal niets toe. Af en toe doe ik de 3D bril omhoog om te checken of het wel 3D is, maar dat is het toch echt wel. Misschien raak ik er al te veel aan gewend....
Wat valt er meer over te vertellen. Je houdt er wel van of je houdt er niet van. Die eerste groep gaat wel naar de bios en geniet er van. De andere groep kijkt naar "Komt een vrouw bij de dokter"

Als we naar huis gaan hebben geen last van piep in de oren en zere handen, want in de bios is het geluidsniveau "beschaafd" en hoef je ook niet te applaudisseren.
Het was in ieder geval een gezellig avondje uit daar in Tilburg.
Op 6 april komt de DVD en BRD uit onder de naam LIVE In Montreal. Heb alleen nog niet kunnen vinden of het ook in 3D is.

Geen opmerkingen: