zondag 9 juni 2024

Trimloop #28 - 8e Omloop van Empel - 5km

 
Vorig jaar was het hier heet! Zo heet, dat de 10EM, de 10 Empelse Mijlen, kwamen te vervallen en werden vervangen door 15km. En ook alle aparte rondes kwamen te vervallen en vervangen door de ronde van 5km die je dan 1, 2 of 3x kon doen. Dit om goed overzicht te kunnen houden over de deelnemers op het parkoers. En iedereen kreeg sowieso een medaille. Mijn 10km strandde toen al na 1 rondje. Ik mocht niet meer beginnen aan een 2e ronde, maar eerlijk gezegd was ik dat toen al niet meer van plan.
Dit jaar is het anders. Het weer is stukken beter. Weliswaar schijnt de zon (weer) maar het is zeker niet zo warm en de stevige wind die waait is ook nog eens koel.
 
Ik vertrek om 5 voor 11 richting Empel, want ik wil altijd lekker op tijd zijn. En dat gebeurt ook. En ook nu sta ik al rond half 12 op Kindcentrum 't Wikveld geparkeerd.
 
 
Het is nu nog maar een klein stukje te voet naar gemeenschapshuis D'n As waar het allemaal te doen is.
Eerst maar mijn startnummer afhalen, volgens de mail, A195, maar nee, je moet je startnummer opzoeken aan de hand van je naam op de vele A4-tjes tegen de muur aan geplakt. Wat irritant als je een startnummer thuis gestuurd krijgt en daar kan je helemaal niets mee. Dat was vorig jaar ook al zo. Maar goed, mijn startnummer, 139, is zo gevonden en dan heb ik ook zo mijn startnummer in handen. Maar hoe dan ook, ik ben er toch wel wat lichtelijk geïrriteerd over. 
Ik weet de heren kleedkamer feilloos te vinden en ook hier is het min of meer gemengd. Dat blijft vreemd want er zijn 2 toegangsdeuren naast elkaar. Links is voor de heren met daarom ook nog een mannetje en rechts is voor de dames met daarop een vrouwtje en vrijwel iedereen gaat door de linkerdeur naar binnen 😮.Niet dat dat mij iets uitmaakt, overigens. Voor de degenen die tot de groep verwarde mensen behoren en zich anders dan vrouw of man identificeren maar als, bijvoorbeeld, de blauwe linker voordeur van een Toyota Corolla uit 1979, is hier geen rekening mee gehouden. Daar hebben we in Eindhoven De Groote Beek voor. Maar dat even terzijde.

Omgekleed, en al klaar voor de strijd ga ik naar buiten.
Daar ontmoet ik Simon weer. Hij gaat vandaag als buddy mee met Cindy van Running Blind. Ook Ad vd H. is er al. Wel vroeg want hij wil eigenlijk overschrijven van de 10km naar de 5km, vanwege rugklachten, maar helaas, dat blijkt niet meer mogelijk en dus gaat hij toch ook maar voor de 10km. En Harriet zou ook komen voor de 10km en dan kan hij met haar mee lopen, op zijn gemak. 
Voor het maken van de Facebookfoto samen met Simon komt ook Saddik er aan en die moet er dan ook maar bij. Saddik kwam ik vorig jaar nog tegen bij de Golden Ten Loop in Delft.
 
 
Ook Saskia is er al. Zij gaat weliswaar voor de 10km maar is er ook erg vroeg om, net als ik, met iedereen nog een praatje te maken.
Na wat bijgekletst te hebben is het tijd om naar het startvak te gaan. En wie tref ik daar ? Het is Chompoo. We hebben, bij de Oss City Run achter de finish, nog even met elkaar staan praten. Ze heeft me ook nog bij de Vestingloop Den Bosch gezien maar kon toen, door de drukte, niet bij me komen. En nu staan we dan weer naast elkaar in het startvak. Maar ook Robby P. die ik ook, daar, bij de Vestingloop tegenkwam en Frans F., alleen loopt hij vandaag niet mee maar zet ons wel nog even samen op de foto


En dan gaan we van start. Uiteraard met een gezapig tempo en lekker ergens achteraan.
Ad vd H. staat verderop om mij in het voorbij gaan te filmen terwijl ook een drone doet dat vanuit de lucht.  
 
 

En dan zijn we echt onderweg. Eerst dat stukje onder de bomen waar het nog koel is en daarna gaan we naar het open stuk langs het water. Op het 1 kilometer punt, die ik in de wel heel langzame tijd van 7:15 passeer, zie ik Harriet staan, met de fiets en we zwaaien naar elkaar. Gek eigenlijk, want vanmorgen nog ge-appt en ze zou de 10km komen doen. Even later komt ze naast me fietsen. "Ik dacht dat je de 10km zou doen"? Nee, is haar antwoord want ze heeft vanmorgen al gelopen. Simon en Cindy komen me voorbij en als ik omkijk zie ik eigenlijk helemaal niemand meer achter me. Zou ik dan echt de allerlaatste zijn? 
 
 
Ze blijft al pratend naast me fietsten, alleen kan ik haar wel horen praten maar zonder mijn gehoorapparaten in, versta ik er geen woord van. Ik zeg zo nu en dan wel ja en zo 😮. 
Heel langzaamaan loop ik op mijn voorgangers in en ga de eerste voorbij. Kilometer #2 gaat in 7:20 voorbij. Nog langzamer! 😮. Ik heb gisterenavond dan wel de 4EM gedaan maar dan mag het nog wel wat vlugger en dus zet ik wat meer tempo in. En met succes want nu haal ik toch wel een aantal lopers voor me in, waaronder ook Chompoo, die ook al een aardig eind voor me liep. En niet veel later ook Simon weer. Op 3km is deze kilometer in 7:07 gegaan. Nog niet om over naar huis te schrijven maar wel wat beter.
We slaan linksaf en gaan weer de bewoonde wereld in en ik begin zowaar moe te worden. De gisterenavond lopen hakt er blijkbaar toch in. Het is nu dat mijn benen niet vlugger willen.
Een eind voor me zie ik Robby weer lopen. Een mooi richtpunt. Maar intussen is kilometer #4 ook weer in 7:07 gegaan. Het gaat dus niet zo best als ik zou willen. Daarom toch nog maar eens wat extra energie erin stoppen.
Weer ga ik een enkele loper voorbij en waar Adwin, met zijn Highway Road Runners Kever en busje staat te filmen, pak ik er nog 2. 
 
 
Nu nog 3 lopers voor me in zicht, waaronder ook Robby, nog steeds. Maar ik heb wel het idee dat iedereen nu aan zijn eindsprint bezig is want nu kom ik geen steek dichterbij. En ik ga toch sneller. Ja, één dame passeer ik nog wel maar die sprint mij vlak voor de finish toch weer voorbij.
Daar staat Frans F, mij ook nog te filmen.


Ik klok een eindtijd van 34:44, maar de afstand is maar 4,89km. Gemiddelde snelheid 8,45km/u of 7:06min/km gemiddeld. Het zij zo. Nee, niet echt tevreden, helaas. Hoe dan ook, ik heb het toch maar weer gedaan.Officiële uitslag is dan wel 34:32 maar dan gaan ze ook uit van 5km.
Ik krijg mijn medaille omgehangen en als ik op mijn gemak terug loop naar de ingang van D'n As kom ik Hennie van A. en Dennis, zoon van Adwin ook tegen. Zij gaan resp. voor de 10 en de 15km. Harriet komt ook voor de 10km, laat Hennie weten, maar ik zeg dat ze juist niet meedoet omdat ze vanmorgen al gelopen heeft...  Ik wens ze succes en ga naar binnen om me om te kleden. En als ik in de kleedkamer weer wat met de 10 en 15km-lopers bijpraat, voor dat zij gaan starten, komt het allemaal weer helemaal goed.
Eenmaal afgekoeld en omgekleed ga ik nog even bij de start van de 10km kijken en ik zie Hennie al helemaal vooraan staan.


Ik ga toch maar naar de plek waar Ad mij na de start van de 5km heeft staan filmen. Dat lijkt me een mooie plek om hun in het voorbij gaan te fotograferen. 
 
 
Ook als Saskia voorbij komt wil ik een foto maken maar de camera van mijn smartphone gaat weer storing 🤬. Helaas. 
Als de stoet voorbij getrokken is, hou ik het voor gezien. Ik heb geen zin om nu nog een half uur te wachten op de doorkomst en al helemaal geen uur of meer voor de finish. Het is mooi geweest voor vandaag.
En eenmaal thuis ga ik, uiteraard, op zoek naar de officiële uitslagen en ook naar foto's die eventueel al op internet/Facebook staan en wat blijkt... Harriet heeft wel deelgenomen aan de 10km en is gefinisht in 1:09:34 netto. 😮. Als ik haar daarvoor, ietwat verbaasd, feliciteer, blijkt ze helemaal niet gezegd te hebben dat ze niet zou meelopen.Sterker nog, ze heeft niet eens met me mee gefietst. 😮. Het was Marion, haar zus en die heb ik dus helemaal met haar verwisseld 🙈. Ze zien er ook altijd zo heel anders uit als ze niet in loopkleren zijn. En ze lijken ook wel wat op elkaar, net zoals dat anderen vinden dat mijn 6 jaar jongere broer ook op mij lijkt. Dat mysterie is dus opgelost.... Maar tjongejonge, zeg... 🙈


Het weer:
Zonnig maar wel stevige wind. T= 16,7ºC, Tgevoel= 15,2ºC. Wind kracht 4 (W)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 31
VO2max: 43
HRgem: 134 bpm 
HRmax: 150 bpm op 4,51km
 
 

Geen opmerkingen: