zaterdag 16 november 2019

Training Vrijbuiters

Dit was weer zo'n week. Een week vol drukte, vermoeiend en vol emoties.
En vanmorgen was dat genoeg reden om gewoon maar niet op te staan.
Maar ik moet er wel uit. Moet, omdat ik naar de training van de Vrijbuiters moet. Moet, omdat ik wel moet gaan trainen omdat het anders morgen helemaal niets wordt bij de Witvencross.
En dus richt me moeizaam uit de lakens en bereid me voor op wat komen moet.
Eerst nog maar eens naar het weer kijken. Droog, weliswaar, maar toch wel erg koud. En dus gaat meteen maar de dikke wintershirt uit het stof en een kort T-shirt voor er onder. En ja, dat blauwe jasje gaat er ook nog overheen. En om het compleet te maken, natuurlijk ook de handschoenen.

Zowat iedereen is er al als ik arriveer.
Voor de training bijna we bijna compleet. Alleen Hans ontbreekt, maar die is er eigenlijk heel zelden tot nooit. Dan doen we dat vandaag met Herman, Carla, Dorie en ikke. Bij de wandelaars ontbreken Germaine en Jan.
Ik start mijn TomTom-horloge en we gaan op pad en natuurlijk zijn die allereerste meters tot aan de eerste stop voor mij erg adembenemend. Vervolgens gaan we weer de paden op en Herman is weer onze gids.
Die paden zijn soms nauwelijks te vinden door het dikke bladerdek. Desondanks kan ik het drie-tal voor me goed bijbenen. Mijn "nieuwe" ademhalingstechniek lijkt toch wel wonderen te verrichten.
Tussendoor doen we ook wel wat oefeningen, wandelen wat en discussiëren we wat over maatschappelijke problemen en zo.
Bijna "natuurlijk", moet ik haast zeggen, komen we uit op de Nedermolen, waar we gewoontegetrouw op commando van Herman een stukje op volle snelheid sprinten van de ene ANWB-paddenstoel naar de andere. De precieze afstand hebben we nooit opgemeten maar mijn TomTom-horloge registreert na mijn spurt een afstand van 230m. Ik doe er dan 51 seconden over, goed voor een gemiddelde van ruim 16km/u. Op de uitgelezen data van mijn horloge zie ik een "topsnelheid" van 17,71km/u. Jaja, die korte afstanden sprinten kan ik gelukkig nog wel. Herman en Carla volgen op 7 seconden, goed voor 14,3km/u terwijl Dorie wat afstand neemt van dit sprintwerk.
Bij de 2e paddenstoel raken we nog even in gesprek met de  wandelaars van de Vrijbuiters maar daarna gaan we weer verder met onze eigen training.
En dat gaat er weer stevig aan toe. Dorie moet een keer zelfs afhaken en als Carla het beulenwerk van Herman overneemt ontstaat ook ruimte tussen hem en Carla. Vreemd genoeg kan ik dit keer het tempo vrij moeiteloos volgen maar Herman voorbij gaan zal ik hem maar niet aandoen.
Als we de training met wat ademhalingsoefeningen hebben afgesloten is het tijd voor de koffie en appelflapjes van Jan, die blijkbaar intussen ook is komen opdagen. Afgelopen donderdag mocht hij inmiddels al 82 kaarsjes uitblazen.

Ter afsluiting heb ik ook nog onderstaande foto.
Waarom Herman en Carla hier een eigen richting dreigen uit te gaan weet ik niet maar uiteindelijk zijn we toch samen op het eindpunt bij onze kantine gearriveerd. 😁
De totale afstand van vandaag: 5,32km




Geen opmerkingen: