Ook vandaag ben ik trainer en vandaag gaan ook de dames mee.
Gisteren al werd duidelijk dat de training wel afgestemd moest worden op het zwakke geslacht.
Ik heb er een nachtje over geslapen en mijn besluit is om eenzelfde training als gisteren te doen, maar dan korter, 12,5 minuut en dan omkeren i.p.v. 20 minuten. Dorie en Anja mogen nog even steggelen over, of het nu 12,5 minuut zal zijn of 15, maar Anja beslist uiteindelijk dat het toch 12,5 minuut wordt.
De hele nacht is de wind rond de villa te keer gegaan. Heel wat anders dan de voorgaande dagen. Toch is het volgens het weerbericht op de smartphone maar windkracht 5. In de loop van de dag zal het zelfs gaan afnemen. Maar daar is nu nog helemaal niets van te merken.
Ook is de zon achter een heel dik wolkendek verdwenen. Het vrolijke Texel ziet er nu opeens somber uit. En dan regent het niet eens. Nog niet...
We gaan weer rustig van start, maar door het ontbreken van het zonnetje voelt het een stuk frisser aan dan gisteren.
Het strand is lekker breed met laag water zodat we ruime keus hebben waar we willen lopen. Alleen de wind is hard en ruig. We worden gegeseld door hevige windvlagen en gezandstraald door het opstuivende zand. Na de 20 minuten van gisteren voelen deze 12,5 minuut als een appeltje, eitje.
Op het uur "U" keren Leo en ik om. Dorie en Anja hebben dan al een achterstand maar draaien ook om zodra wij hen op de terugweg passeren.
Met de wind in de rug en een hard strand vliegen we. In no-time zijn we weer terug bij de strandopgang/afgang. Ik stuif het rulle zand op en omhoog het strand af. Dan wacht die gemene bult van het duin nog maar dan sta ik na 21:19 stil voor de villa.
Dorie die tot aan het rulle zand samen met mij gelopen heeft, verliest op kracht zo'n 22 seconden over het laatste stuk rulle strand, 21:41 en Leo, die ook voortduren direct achter ons liep verliest nog eens 10 seconden extra, 21:51. Anja sluit de rij met 23:05. Alle tijden zijn de tijden die op de stopwatch van de trainer, moi, zijn geregistreerd. Alleen voor de afstand ben ik afhankelijk van de GPS-ers. 3,18 en 3,19km wordt er geroepen. Voor mij is dat een enkele afstand van 1,59km. Inderdaad, zo weinig in 12,5 minuut op de heenweg.... ( oftewel 7,63 km/u)
Jim 8:49 = 10,82 km/u (totaal gemiddeld: 8,95 km/u)
Dorie 9:11 = 10,38 km/u (totaal gemiddeld: 8,80 km/u)
Leo 9:21 = 10,20 km/u (totaal gemiddeld: 8,73 km/u)
Anja 10:35 = 9,01 km/u (totaal gemiddeld: 8,27 km/u)
Dit is de laatste training hier op Texel.
A.s. zaterdag wacht de eerste trimloop weer:
De Grensloop in Reusel.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten