zaterdag 9 maart 2024

Trimloop #9 - RIWAL Halve Marathon Dordrecht - 5km

 
Ik zat lang te twijfelen of ik wel hiervoor zou gaan inschrijven. Ik had inmiddels wel gezien dat om in Dordrecht te komen met het OV best wel desastreus is. Uiteindelijk is vrouwlief het, die me duidelijk maakt dat, als ik daar graag wil gaan lopen, ik dat gewoon moet doen. En dus heb ik me alsnog, op donderdag, ingeschreven voor de 5km à €14,00, voor de late inschrijving, wat tegenwoordig al onder "goedkoop" valt.
En dan volgt het opstellen van een tijdschema voor die dag met vertrek van huis, alle treinen en overstappingen en de wandeltocht van station Dordrecht naar het sportpark "Reeweg".
Het komt neer op:
Vertrek van huis om ca. 8:00-8:15u.
Vertrek met de trein uit Eindhoven om 8:47 en, na 2x overstappen, aankomst in Dordrecht om 10:55u.
Te voet naar sportpark "Reeweg", aankomst om ongeveer 11:25u.
Start trimloop 12:40u.
Na afloop, alles in omgekeerde volgorde en verwachte thuiskomst om 17:00u.
 
En dan is het zaterdag zover. Uiteraard sta ik vroeg op om maar zeker van te zijn dat het goed afloopt met mijn sanitaire bezigheden en alles loopt op rolletjes. Ik ben zelfs zo vroeg al helemaal klaar dat ik maar wat eerder vertrek, om 10 voor 8. En dan is er op zaterdagochtend geen kip op straat en ben ik al in een kwartiertje op mijn privé parkeerplaats in Eindhoven. Eenmaal ingecheckt heb ik zelfs nog 10min te gaan eer de trein er is. De trein van 8:17u. dan wel te verstaan. Een trein eerder dan gepland, maar beter een uur te vroeg dan een minuut te laat, toch?
Het is heerlijk rustig vertoeven in de 1e klas. Op station Utrecht Centraal aangekomen is het ook bijna uitgestorven. Terwijl ik op mijn gemak naar het geplande spoor 5 loop zie ik op een perron eerder nog een trein naar Dordrecht gaan. Vreemd en dus ga ik hier naar boven en daar staat warempel een trein die rechtstreeks naar Dordrecht gaat, alleen volgens de Reisplanner zou ik die niet kunnen halen om over te stappen. En helaas, op het moment dat ik naar de trein toe stap gaat het fluitsignaal en kunnen de deuren niet meer open en de conductrice staat te ver af en dus was het dit keer toch te kort tijd om de overstap te halen. Maar als ik dat geweten had, dan had ik ietsjes doorgestapt. Nu is het nog een klein kwartier wachten tot "mijn" trein. Als die mij daarna in Rotterdam heeft afgezet heb ik weer een kwartiertje wachttijd tot de laatste trein, die me naar Dordrecht brengt. En zo kom ik uiteindelijk om 5 voor half 11 aan op station Dordrecht.
Van hieruit zou het nog een 2,1km lopen zijn naar Sportpark "Reeweg".
 

Het is mooi zonnig weer en ik heb de route voor mijn gemak uitgeprint. Ik ben niet de enige die die kant op gaat. Een andere loper gaat al vooruit en ik volg hem. Hij loopt wat rapper maar dat komt omdat mijn sporttas wat onhandig over één schouder hangt en ik daardoor wat onhandig scheef loop.
Bij het sportpark aangekomen gaat hij meteen links het terrein van de voetbalvelden op. Ik twijfel. Volgens mij moeten we er om heen. Maar het oogt wel korter en ja, dan bezwijk ik toch en ga ik hem maar achterna. Had ik dat maar niet gedaan! We lopen om voetbalvelden heen want, waar we naar toe moeten, het sportgebouw Fortius, dat gaat toch niet rechtstreeks. En tot overmaat van ramp komen uiteindelijk uit bij een hek met gesloten poorten waarachter de atletiekbaan ligt. 
 
 
Ik zeg "we" want er loopt nog een koppeltje achter me aan. En nu moeten we helemaal links langs het hek, totdat we niet verder kunnen vanwege een sloot en een hek die zo is gemaakt dat we niet verder kunnen dan door de sloot. Maar met wat tarzan-achtige acrobatische toeren lukt het ons om, om het hek en over de sloot te komen. 
Hè hè, gelukt, we zijn er. Nu is de sporthal waar we ons moeten melden voor de startnummers helemaal achteraan. Dat maakt de afgelegde afstand stiekem toch 250m verder dan die 2,1km. Maar hoe dan ook, ik ben nog steeds héél ruim op tijd. 
 
 
Ik haal mijn startnummer op: 1146 en dan heb ik ik nog dik anderhalf uur voor mijn start van de 5km. 
Ik kan lekker relaxen, kijken naar al die andere lopers die nu binnenkomen, wat kletsen met mensen om me heen. Intussen wordt het drukker en drukker en de rij van startnummers-afhalers wordt zelfs langer dan de sporthal breed is en ze moeten zelfs "de bocht om".
Ik doe me intussen nog tegoed aan mijn boterhammen en een fles water, alvast wat vocht opnemen.
Ik raak in gesprek met een andere "oudere" man, ik weet tegenwoordig niet wie van ons ouder is, maar hij doet eigenlijk hetzelfde als ik. Ook hij gaat nog maar voor 5km trimlopen met een medaille en naar plaatsen waar hij nog niet eerder geweest is. En ook met de trein. Alleen, hij betaalt er de volle mep voor. Vanuit Voorburg heeft hij vandaag al €24 neer geteld. Dan heb ik het, als oud-NS-er, beter voor mekaar.

Als de halve marathon bijna van start gaat, is het ook voor ons tijd om de sporttas in bewaring te geven. Ik maak nog wel even gebruik van de urinoirs van de sporthal en als ik door de sporthal richting buiten loop, kom ik 2 dames tegen die het hebben over de warming die nodig is. "Anders ik wel...", laat ik me ontvallen, want ik heb het best wel koud. "Nou dat komt dan goed uit", antwoorden ze, want zij gaan namelijk de warming-up verzorgen...

Buiten aangekomen is de halve marathon nog niet gestart.Het is een behoorlijke rij die achter de startstreep staat. Als ze dan eindelijk weg zijn begin ik met mijn opwarm rondje. Ik doe 2 rondjes om warm te worden want ik heb vandaag toch mijn jasje maar uitgelaten. Bij de 2e doorkomst word ik geroepen door Dewi en Rianne, de 2 dames die de warming-up gaan verzorgen. Dat ik op tijd terug moet zijn voor de warming-up, dus ik mag nog wel één rondje lopen! En dus, na mijn 3e rondje, sluit ik aan bij de groep voor de warming-up. En als dank dat ik mee heb gedaan, mogen zij ook een foto van mij maken. Met de tekst van Fortius op de achtergrond.


En dan is het tijd om ons in het startvak op te stellen. Ik weet mijn plek, ergens achteraan, maar dat doen er meer. Maar als we van start zijn gegaan, loop ik niet veel later al zo wat achteraan. Ik weet dat er nog 2 dames achter mij lopen maar ik weet niet voor welke afstand zij gaan.
Meteen van de baan af moeten we best wel een steil stuk omhoog om van daar af de weg te vervolgen.
Op het moment dat ik een dame voor me passeer, wordt ik door het publiek aangemoedigd: "Hup Den Haag". "Nou, ik ben niet van Den Haag maar uit Veldhoven...", corrigeer ik, "...en dat ligt toch een eindje verder van Dordrecht...", "en ik kom uit Eindhoven", laat de dame, die ik aan het passeren ben, weten, "... en dat is ook net zo ver... " 😂. We vervolgen onze weg en ik neem langzaamaan afstand van haar. Ik weet dat zij voor de 10km gaat, heb ik en passant ook even gevraagd, natuurlijk.
 
Op 2,4km begint een heen en weer stuk. Bij het keerpunt gaan de 10km-lopers verder rechtdoor.
Ik kom mijn kletsmaatje uit de sporthal al tegen. Die gaat wel een stukje harder dan ik. En achter mij zie ik eigenlijk maar 3 dames nog lopen. Maar het gaat nu wat omlaag en we zijn op de terug weg én ik ben intussen al wat ingelopen. Ik maak gebruik van het heuveltje af om wat tempo te verhogen en zo gaat kilometer #3 al in 6:43. Voor me loopt een jongedame waar ik op in loop. Einde weg linksaf en iets verderop weer naar rechts langs de snelweg. Het blijkt dat ik nu als laatste loop, vlak voor de bezemfiets. De andere dames gingen blijkbaar voor de 10km.
Ik passeer de jongedame, Lotte, maar die is er niet van gediend en sprint opeens van me weg tot de 2 heren die nog een stuk voor me lopen. Ik hou mijn eigen tempo, wat ik nu heb, maar aan en niet veel later loop ik al achter het 3-tal. En weer sprint de jongedame weg. Oké, ik hou mijn tempo maar gewoon aan, passeer de 2 heren en even later dan toch weer de jongedame, alleen nu is ze inmiddels klaar met sprinten en ik vervolg alleen de weg naar de finish. Met 3 lopers gepasseerd loop ik nog wel in op nog een loper maar die gaat ook wat harder richting de finish. Ik ga niet sprinten maar probeer wel zo dicht mogelijk achter hem te finishen. Dat lukt ook en de speaker roept Jan Pieterman om. Pfff... hebben ze mijn alweer verkeerd.... 😣 Maar niks is minder waar. De man voor mij gefinisht heet namelijk Jan Pieterman 😂
En in de uitslag volgen er naast de 3 personen die ik passeerde nog eens 3 personen. Nummer 1160 liep ook nog achter mij en de bezemfiets had die blijkbaar gemist. En verder nog 2 lopers die wel erg lang over die 5km gedaan zouden hebben en die ik helemaal niet heb gezien. Dit is namelijk gemakkelijk te controleren aan de foto-serie die op de website gepubliceerd zijn. Zij zullen daarom dus zijn doorgelopen voor de ronde van 10km. Kortom, ik ben de, op 4 na, langzaamste op deze 5km 😂 
Mijn eindtijd is dus 33:47 maar ik heb mijn eigen waarneming maar aangehouden en die is 33:45 over 5,04km, gemiddeld 8,96km/u of 6:42min/km en daar ben ik heel tevreden mee.


Zo, en na het omkleden in de sporthal, wat tegenwoordig al een luxe is, wandel ik weer terug naar station Dordrecht, pak de trein naar Rotterdam, van daaruit de trein naar Utrecht en dan ook weer de trein naar Eindhoven en met de auto weer naar huis. Tja, de reis van huis naar Dordrecht en daarna ook weer naar huis duurt zo'n 6 uur. En dat voor eventjes 5km hardlopen. Maar wel een lekker dagje uit geweest. 
Nog wel even, als beloning, bij de Döner in het stationsgebouw, durum meegenomen voor thuis. Voor mij met extra jalapeño's. Ik hou nu eenmaal van lekker pittig 😋 

 
Het weer:
Zonnig met koude wind. T= 10,9ºC, Tgevoel= 7,6ºC. Wind kracht 3 (O)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 34
VO2max: 42
HRgem: 163 bpm 
HRmax: 184 bpm op 3,95km
 
 
 
 
 

Geen opmerkingen: