dinsdag 29 april 2025

Training - Rondje Oeienbosch met Rik - 7km

We gaan vandaag voor de 2e gezamenlijke training van dit jaar sinds 25 februari 😮. Ik zal maar niet vermelden waarom we niet vaker zijn gaan trainen, maar vandaag is het dan eindelijk weer eens zo ver. En ik moet een ronde uitzetten. Nou, dat wordt dan niet zo moeilijk. Gewoon van de parkeerplaats GVAC door het Oeienbosch (Moormanlaan) naar de Steenselseweg en dan over de Oeyenbosch, oftewel de Heuveltjesweg, en de Sitkalaan door het Oeienbosch weer terug. Dat zal dan geen 5 maar eerder 6km zijn maar Rik traint altijd al 6km, als hij alleen traint en dat zal dan ook geen probleem zijn. 
 
Ik sta om 10 over half 9 al op de parkeerplaats. Tja, het is nu nog niet zo druk op de weg in deze 2e paasschoolvakantieweek maar Rik komt ook altijd op tijd dus ik hoef niet zo lang te wachten. Maar Rik blaakt nou niet bepaald van energie om te gaan trainen maar hij zal nu wel moeten.
En het is "pas" 8:53u als we al op pad gaan. 

Het tempo is op zijn Riks en we mogen al blij zijn dat de eerste kilometer nog net 1 seconde onder de 9 minuten blijft. Ondertussen hebben we al de eerste drempels ontdekt die er sinds februari nog niet waren. Maar niet veel beter dan die 8:59 zal het helaas niet gaan worden. Met een 2e kilometer in 9:19 en een 3e en 4e kilometer in 9:18 ziet her niet bepaald rooskleurig uit. 
Over de Sika gaan we weer terug naar de Moormanlaan en als de 5km in 9:25 voorbij gaat zien we in de verte de GVAC ochtend loopgroep naderen. Die is niet zo groot, 5 lopers. Op het fietspad Jan T. en Wim L. en op het bospad Gerard v.V., Wally v.L. en Liesbeth G. Maar ze gaan allemaal wel in een behoorlijk tempo die ik niet aan kan.
We groeten elkaar onderweg en wij vervolgen onze training tot aan het fietstunneltje voor een stop voor een onsie. 

 
Dan is het nog de laatste etappe richting de auto's. Intussen passeren we de 6km in 9:06. Even later vraagt Rik of niet bijna aan de 6km zijn. "Nou, we zijn aan de 6,61km", is mijn antwoord. Oef! Maar dan wil Rik ook helemaal door gaan tot de 7km en die finishen we op de baan. En zo gezegd zo gedaan. En als ik dan mijn klokje op precies 7km stop zet, hebben we de laatste kilometer zelfs als snelste kilometer afgelegd, nl. in 8:53. De eindtijd over die 7km bedraagt uiteindelijk 1:04:18, goed voor een gemiddelde snelheid van 6,53km/u 😮 of een tempo van 9:11min/km. Dat is toch wel even een tegenvaller voor Rik die toch echt dacht dat we nog boven de 7km/u liepen.
 
Ik maak nog een foto van de baan onder een strak blauwe hemel en bij de auto 's kleden we ons om bij een flesje jus d'orange en dan zijn we klaar voor vandaag en tijd om weer naar huis te gaan.
 
 
Het weer:
Zonnig. T= 16,1ºC, Tgevoel= 14,1ºC. Wind kracht 3 (NO)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 34
VO2max: 42
HRgem: 126 bpm 
HRmax: 147 bpm op 5,52km
 
 

Geen opmerkingen: