zondag 6 april 2025

Trimloop #13 - Maashorst Trailrun met Danny en Kathy - 6km

 
Na de, voor mij al best wel zware, Sint Anthonis Trail van gisteren, ga ik vandaag weer op pad voor een trail. Vandaag is dat de Maashorst Trail en die doe ik samen met Danny en Kathy. Danny vond die op internet en die vond hij wel leuk om te doen. Ik had nog voor niets anders ingeschreven en had waarschijnlijk toch niet de Gemert City Run gedaan maar dan wel de HEMA IJzeren Man Volksloop in Weert omdat die vandaag 45 jaar bestaat. Daar doen ze dan wel niets speciaals aan behalve dat elke deelnemer wel een speciale herinnering krijgt. Maar omdat Danny die Maashorst Trail wel iets leek en Kathy nog wel twijfelde of ze dat wel aan kon, die 5km, heb ik haar mijn blog van deze trailrun van vorig jaar laten lezen. En daaruit blijkt gewoon dat deze trail eigenlijk niet meer is dan een simpele bosloop. En daarmee gaat ze dan wel mee overstag. 
Ik verzorg de inschrijvingen en vandaag vertrekken we dan om 10u richting Uden waar we om 11:30 starten.
 
Nu bekeek ik gisteren nog het parkoers van de 5km, want ja, die is normaal gesproken nooit hetzelfde, en wat me meteen opvalt is, dat ik die grote plassen water niet terug vind. Even kijken op mijn blog van vorig jaar en dan blijkt dat de Maashorst Trail van vorig jaar ergens anders plaatsvond en wel op Beachclub de Maashorst aan de Palmstraat 7 in Schaijk en dit jaar bij Hullie aan de Canadasweg 3A in Uden. Een totaal andere locatie maar weliswaar wel in het gebied wat de Maashorst heet.
Mijn blog van vorig jaar is daar mee dus helemaal niets waard.
En dat is ook nog niet het enige. Volgens de aangereikte GPX-file is de afstand geen 5km maar zelfs 5,97km. Bijna 6km, dus.
Maar goed, ik geef dit ook zo door aan de anderen en ja, dan moet dat maar.
 
Danny en Kathy zijn al rond half 10 bij mij en om 10u vertrekken we richting Uden, waar we een half uur later op een geïmproviseerde parkeerplaats op een weiland, de auto van Danny kwijt kunnen. 
We lopen naar het evenementen terrein voor onze startnummers. Onderweg wordt mijn naam geroepen. Het is Ad vd H. Die had ik al even niet gezien. Hij gaat voor de 12km. Effe op de onsie en dan kan hij zich alvast voorbereiden op zijn trail, maar eerst zijn auto verplaatsen naar "onze" parkeerplaats. Ze hadden hem namelijk nog verder weg gestuurd. Ik denk dat de vroege vogels eerst naar de verder gelegen parkeerplaat zijn gedirigeerd en de latere naar deze, direct naast de start. 
 
 
Bij het secretariaat aangekomen, liggen de startnummer gesorteerd op de 2 laatste cijfers van de startnummer. Dat heb ik nog niet eerder gezien, zo, maar het werkt wel.
In de kleine omkleedtent kleden we ons om naar looptenue. En omdat ik het gewoon steenkoud vind door die harde, koude en gure oostenwind, doe ik een longsleeve aan met daarover een T-shirt met korte mouwen en dan ook nog mijn windjack... Ik ben er klaar voor.
De omkleedtent is maar klein en die doet tevens dienst als tassen bewaar plaats. Dan was dat vorig jaar in Schaijk toch wel wat beter geregeld. Ook is dit gedeelte van het evenemententerrein nogal klein en daarom erg druk. Je kunt je kont nauwelijks keren. En daarom besluiten we onze tassen gewoon weer terug te brengen naar de auto.
Voor een laatste bezoek naar het toilet is in de hoek van de omkleedtent een toilet gecreëerd. Eentje maar, voor iedereen en dus lange wachtrijen. Kathy moet nog even voor alle zekerheid en terwijl wij wachten tot ze zich door de rij heeft geworsteld, gaan we toch even in het restaurant Hullie kijken en daar blijk je ook naar het toilet te kunnen. Ook daar een rij dames maar de heren kunnen ook staande hun kleine boodschap kwijt. En dat doen we dan ook maar, ook voor alle zekerheid.
 
En dan gaan we naar het startgebied. Even nog een onsie maken. Ook vraagt Danny aan een officiële fotografe om van ons een foto te maken en dat doet ze dan ook en de foto komt op de website, verzekert ze ons. Maar dat moeten we dan nog wel zien. Na de foto sessies gaan we naar de startboog waar de laatste instructies worden gegeven. En ja, wordt er ook nog meegedeeld, dat het zo'n mooi parkoers is, dat ze er nog een kilometer aan geplakt hebben. En dat vooral de laatste 2 kilometer echt zwaar zullen zijn 😮. Daarna is de beurt aan de wethouder, door wie we uiteindelijk worden weg geschoten.
 
 
We staan zowat bijna vooraan, wat voor mij erg ongebruikelijk is en dan gaan we ook van start. Ik, uiteraard rustig aan, want anders gaat het mis, terwijl we al door iedereen worden ingehaald. Danny is er al meteen in galop vandoor gegaan en ik loop samen met Kathy maar omdat het nog zo smal is, laat ik haar voorop lopen. En ze neemt ook meteen afstand van mij. Ik hou gewoon mijn aanvangstempo aan.
We zijn amper 600m onderweg als er al deelnemers beginnen te wandelen 😮. En verderop weer enkele groepjes. Ik denk, we zullen in ieder geval niet de laatste worden. 
Intussen loop Kathy steeds verder van me weg. Kilometer #1 is in 7:52 gegaan en ik had van tevoren aangegeven dat ik hoopte binnen de 50minuten te finishen en het liefst binnen de 8min/km. Dit is dan een mooi start. Nu is de afstand tot Kathy stabiel. Ze loopt zo'n meter of 40 voor me en met mijn tempo kom ik maar heel langzaam dichterbij. Nu gaat dat ook lastig want het is een en al single track. 
Kilometer #2 in 7:44 en ik ben bijna bij Kathy. Dat gebeurt zo'n 500m verder. Ik loop eerst nog wel samen met haar maar trek dan toch maar mijn eigen plan door die singel tracks. Ik loop iets weg van Kathy maar als ik weleens omkijk is ze toch gewoon binnen 10m achter mij. Kilometer #3 in 7:36 gaat voortvarend en dat terwijl het parkoers niet echt gemakkelijk is. Het gaat voortduren op en neer en het slingert ook nog en met de vele boomstronken is het goed uitkijken geblazen.
Op 3,4km komen we, wat later blijkt, de eerste zandbak tegen. Daar kan je nog redelijk langs de kant lopen, maar het gaat ook hier op en neer wat het al meteen zwaar maakt.Het is maar 100m maar het parkoers is hier al een stuk zwaarder aan het worden. De hellingen zijn zwaar en veelal met los zand en het tempo daalt al drastisch. Kathy is intussen al helemaal aangesloten. We ploeteren verder en ik denk nog, volhouden tot de 4km maar helaas moet ik toch al eerder over gaan tot wandelen. En niet lang daarna is het 4km in 8:44. Ja die kilometer naar het 4km-punt was al zwaar. Maar ik ben echt niet de enige die wandelt maar er zijn er ook die nog steeds in volle galop voorbij komen. Dat zijn dan de deelnemers van de langere afstanden die ook over dit stuk finishen.
 
Een man die ook naast mij door het klapzand omhoog wandelt, wrijft het er nog maar eens in dat de 2 laatste kilometers ook nog eens de zwaarste zijn.... Mijn benen zijn ook wel moe, maar het voornaamste probleem is nu, dat ik ook door mijn adem heen ben. Er is nu nog maar weinig inspanning nodig om helemaal buiten adem te raken. De volgende 300m wandel ik eigenlijk alleen maar en daarna probeer ik te dribbelen als het weer een beetje omlaag gaat maar eigenlijk moet ik vrijwel alles wandelen en moet ik tot aan het 5km-punt zelfs 3x stoppen om op adem te komen.
Totdat het 5km-punt pakweg 100m achter me ligt, wandel ik nog en dan probeer ik die laatste kilometer toch dribbelend af te leggen. Kathy gaat nu van me weg en ik volg nog maar moet even later toch weer heel even wandelen. Als ik weer aan het dribbelen ben zie ik dat Kathy al weer een gat geslagen heeft. 
Ik zet maar weer wat aan, maar dat denk ik alleen maar want Kathy gaat gewoon nog verder van me weg. 
Met nog zo'n 700m te gaan hoeven we alleen nog maar een blokje om een weiland, het zelfde stuk wat we ook gelopen hebben direct na de start. Maar ik kan het tempo van Kathy helemaal niet aan. Sneller dan die 7km/uur gaat niet (meer). En zo finisht zijn ruim voor mij. Er hangt jammer genoeg geen klok en zij heeft ook geen sporthorloge. Wel haar smartphone. Danny is intussen al lang binnen en filmt onze binnenkomst.
 

Mijn eindtijd op mijn Garmin Forerunner 245 blijkt uiteindelijk 52:41 te zijn over precies 6 Garmin-kilometers. Ik heb het dus niet binnen die gewenste 50minuten weten te halen. Nu was de gemiddelde snelheid zelfs nog maar 6,83km/u of 8:47min/km. Toch wel een dieptepunt, kan ik wel stellen.
Kathy zal waarschijnlijk zo'n 30 seconden voor mij zijn gefinisht en misschien nog wel meer, terwijl Danny al op 41:42 binnen was, volgens zijn Galaxy smartwatch.
 
Gek, maar eigenlijk ben ik na de finish niet echt moe of zo. Ik raak alleen meteen buiten adem zodra ik inspanning verricht en dat is ook gewoon bekend bij mij, maar wel uitermate vervelend.
Behalve een eitje pak ik verder niets van de verzorgingspost na de finish.
We gaan terug naar de auto maar in de tussentijd dat Danny op ons wachtte, had hij al gezien dat het stikdruk was in de omkleedtent. Het is dus maar goed dat onze spullen weer in de auto lagen. Het enige nadeel is wel, dat het best wel fris is door die harde koude oostenwind. Daarom kleed ik me maar in de auto om. En daarna gaan we weer richting Veldhoven, waar we onderweg nog maar 1x een pitstop maken voor de McDonalds.
 
Ondanks dat ik weer door mijn kinderen ben geklopt, was het toch weer een leuke beleving. 
Tja, je wordt ouder papa...
 
 
Het weer:
Zonnig met harde gure oostenwind. T= 8,3ºC, Tgevoel= 4,7ºC. Wind kracht 4 (O)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 36
VO2max: 42
HRgem: 138 bpm 
HRmax: 161 bpm op 6,0km
 
 
 
 

Geen opmerkingen: