donderdag 29 mei 2025

Training - Rondje Heerbaan-Den Uilenburg - 5,33km

Eigenlijk was het plan voor vandaag om de Memorial Walk in Margraten te doen maar daar had ik gisteren opeens niet zo veel zin meer in. Misschien wel door het weer of zo en het kost me, al met al, toch weer een hele dag en ik wil nog zo veel andere dingen doen. En dus heb ik maar besloten om vandaag weer een training thuis te doen. Dezelfde ronde als eergisteren, toen ik na afloop zo doodmoe was. 
 
Ik ga dit keer wel weer wat vlotter van start. Helaas heb ik nog steeds problemen met de verbinding tussen mijn Garmin Forerunner en mijn telefoon tijdens mijn training en zie ik ook telkens op mijn klokje dat de verbinding met de telefoon verbroken is. Daarom hoor ik ook nu weer het tussentijdse voortschrijdende tempo niet en ook niet de kilometertijden. Maar die kan ik dan wel weer op mijn klokje zien, zodra die op elke kilometer trilt.
En zo zie ik dat de eerste kilometer in 7:21 is en dat is in ieder geval al wat beter dan eergisteren. En als dan de 2e kilometer in 6:58 gaat, betekent dat, dat ik moet oppassen en het tempo niet te ver moet laten oplopen. Op de Heerbaan is dat nog 6:54 met die zachte tegenwind en met wind in de rug op Den Uilenburg gaat kilometer #4 in 6:41 en dat is in dit stadium nog eigenlijk wat te hard. En dat merk ik ook wel want de benen beginnen moe te worden. Ook de ademhaling kan niet meer in het ritme 3/4 en gaat al over in 2x in en 3x uit. Ik hoef met niet kapot te lopen en laat het tempo wat vieren en bij het ingaan van de Biezenkuilen zit ik op 5km weer op 6:51. De laatste dikke 330m door Zeelst-Oost gaan ook nu niet meer op tempo. Het is inmiddels op, maar dat mag nu ook wel. Ik heb dan ook een stuk vlotter door gelopen.
Eindtijd voor de voordeur is, na 5,33km: 37:01 en dat is 3:43 sneller dan eergisteren. Weliswaar 40m korter volgens de GPS maar ja, het is toch echt wel dezelfde ronde. Gemiddelde snelheid 8,64km/u en daar ben ik wel content mee. Die 9km/u komt er wel weer. Het gemiddelde tempo was met 6:57min/km in ieder geval weer onder de 7min/km.
 
Intussen hebben we ook bericht gehad dat de ASML Halve Marathon van Veldhoven is doorgeschoven van 15 juni naar 7 september, maar die zou ik toch niet gedaan hebben. Dan doe ik de Omloop van Empel en daarom gaat kleindochter Lizzie daar met mij mee naar toe. 
En ook bericht dat De Groote Heide Trail in Waalre van 7 juni is afgelast. In plaats daarvan heb ik me dan toch maar ingeschreven voor de Van Goghloop in Nuenen.

Het weer:
Zwaar bewolkt maar droog. T= 15,1ºC, Tgevoel= 13,6ºC. Wind kracht 2 (Z)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 34
VO2max: 43
HRgem: 149 bpm 
HRmax: 166 bpm op 4,27km
 
 

Geen opmerkingen: