zaterdag 10 mei 2025

Trimloop #20 - Karpendonkse Plas Parkrun #7 - 5,04km

Het wordt vandaag de eerste trimloop na mijn ziekbed van afgelopen week/weekend. 
Bij het inlopen om het veldje merk ik al dat het snel afgelopen is met de ademhaling. Maar het voordeel van de parkruns is wel dat je het ook helemaal op je gemak mag doen en zelfs wandelen. Geen tijdsdruk dan alleen de druk die je jezelf oplegt. 
 
Het is mooi zonnig weer. Het kleine veld staat vol ganzen en langzaamaan stroom het ook vol met deelnemers. Na mijn selfie volgt, zoals gebruikelijk, eerst de briefing en daarna gaan we met zijn allen richting het startvak. Daar wordt afgeteld tot NUL en we zijn weg.
 
 
Ik start uiteraard achteraan en ondanks dat ga ik voor mijn gevoel toch weer harder weg dan ik eigenlijk wil. Ik word weliswaar ook al door de weinige lopers achter me ingehaald maar dan toch. \na een half rondje om het kleine veld neem ik al gas terug en nog voordat ik het eerste rondje heb afgelegd word ik al gedubbeld. Ik weet ongeveer waar ik het 1km-punt kan verwachten en die gaat in 7:02 en dat valt me eigenlijk nog mee. Dat zal er wel aan liggen dat ik wat te hard gestart was. Wel vervelend dat mijn Garmin geen tussentijden omroept. Alweer iets mis, zeker.
Intussen begin ik aan de 2 grote rondes. Ik weet dat die grote zware man nog achter me loopt maar dit keer niet zo ver. Aan het geluid te horen lijkt hij zelfs al een paar meter achter me te lopen maar dat is echt maar schijn. En de eerste loper dubbelt me ook al op de grote ronde terwijl ik nog niet eens aan de 2km ben. Die ga ik dan voorbij in 7:29. Oef! Zo langzaam voelt het n nou helemaal niet. en harder zit er ook niet eens in. Ik merk toch wel goed dat die buikgriep (zal ik het maar noemen) en flink ingehakt heeft. Bij Heather aan gekomen is het 3km in 7:23. Gelukkig, een verbetering. En dan nu de laatste ronde. Het 4km-punt in 7:30. Het wordt er niet beter op. Maar voor me duiken 2 wandelaars, hardlopers die zijn gaan wandelen, op. die pak ik dan nog wel maar aan de finish ik het volgens mijn eigen tijdwaarneming 37:04 over 5,04km en dat is dan de een-na-langzaamste eindtijd hier. Gemiddelde snelheid 8,17km/u of 7:21min/km. Officiële (bruto) tijd is 37:07.
 
 
Tja, het was niet veel, vandaag, maar de reden is wel duidelijk. Het lag in ieder geval niet aan de motivatie. 
 
Helaas ben ik er volgende week niet omdat ik dan in Haarlem, de Kika Haarlem City Walk 10km ga wandelen. 
Maar dan beginnen ze hier ook met voorbereidingen van het concours Hippique en dan zal er waarschijnlijk uitgeweken worden naar een alternatief parkoers. Omdat e.e.a. op Hemelvaartsdag staat te gebeuren, betekent dat ook dat dat dan ook nog eens enkele weken kan gaan duren. We houden de socials wel in de gaten.
 
Het weer:
Zonnig. T= 13,1ºC, Tgevoel= 11,9ºC. Wind kracht 2 (O)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 34
VO2max: 42
HRgem: 139 bpm 
HRmax: 155 bpm op 2,83km
 
 
 
 

Geen opmerkingen: