donderdag 13 maart 2014

Rustig aan, vanavond....

Het is half 7.
Hoeveel graden is het?
17ºC en Real Feel 16ºC
Eigenlijk zou ik dan al in korte broek moeten gaan.
Eigenlijk heb ik daar nog helemaal geen zin in.
Laat ik het toch maar doen.

En zo begeef ik me, nog steeds in het daglicht, richting Kempen Campus voor de baantraining.
Als we weer buiten zijn om ons programma af te werken is de duisternis wel ingetreden, maar de donkerblauwe lucht verraadt dat de zon nog maar heel kort aan de horizon is verdwenen.
De lente begint zich dus steeds nadrukkelijker te melden.
Dat is ook wel aan de sportkledij te zien. Weliswaar is in groep 1 de korte broek bij slechts 2 personen onderdeel van het sporttenue, naarmate de groepen "sneller" worden, wordt het aantal paren blote benen ook groter,

Onze warming-up ronde wordt vandaag voorafgegaan door Jo, met de restrictie dat niemand Jo mag passeren. Dat komt mijn gevoelige knie alleen maar goed uit.
De overige warming-up oefeningen doen we op het hoogspringgedeelte van de atletiekbaan. Bij de aanvang van de looptraining haak ik echter af. Die sla ik wijselijk over vanwege die gevoelige linkerknie. Vanwege diezelfde knie zal ik vanavond ook een aangepaste kern training doen.
Op het programma staat 6x600m en tussendoor 100m. rust. De tempo's hard (85%) en harder (90%). Daar doe ik niet aan mee. Ik ga voor 6x600m rustig tempo met tussendoor 100m. rust.
35 seconden per 100 meter is mooi.
Dorie doet met me mee. (Anders ben ik zo alleen...)

Ik loop gewoon op gevoel, rustig aan, kleine pasjes en warempel lopen we ook daadwerkelijk de rondjes in ongeveer 35 sec/100m. Daarbij lopen we hoofdzakelijk in baan 1 maar verhuizen we na 3 runs naar baan 2 om zo de "snelleren" binnendoor te laten passeren. Echter heel hinderlijk is, dat groep 2 de training in tegengestelde richting van de normale looprichting op de baan doet. En dat ook nog eens in baan 2 en 3. Zo komen we de groep 2x per ronde tegen en moeten  we elke keer uitkijken dat we elkaar niet tegen het lijf aan lopen. Wat mij betreft een vreselijk onhandige wijze van training op een atletiekbaan waar iedereen toch echt tegen de wijzers van de klok in loopt.

Na 6 runs hebben we het gehad. Nog één rondje uitlopen en we doen onze cooling down verder binnen. Geen last van de knie hoewel ik wel voel dat ik hem heb ingespannen.Thuis gaat voor alle zekerheid 20 minuten lang de coldpack er op.





Geen opmerkingen: