maandag 13 april 2020

Training - Van Dorie naar De Pan en terug voor 10km - Lente-uitdaging #24/92

Dit keer op maandag omdat gisteren 1e Paasdag was en we een rondje langs de kinderen en mijn zus hebben gedaan om bij ieders wat lekkers af te geven.
En als ik vanmorgen dan weer moeizaam wakker ben geworden, dat is blijkbaar altijd als ik naar Duizel ga om te lopen, en ik me naar de auto snel, kom ik er toch wel heel snel achter dat die korte broek toch wel erg ambitieus is voor mij. En dus nog vlug naar binnen en die lange legging nog van het rek af gesleurd en hoppa, richting Duizel.
"Nou, ga jij zo...?", roept Dorie al en "heb je je niet vergist in gisteren...?", vult Johan aan. En "Nee hoor", is direct mijn antwoord. Ïk heb mijn lange broek al bij me en die wissel ik meteen om voor mijn korte broek. Ik heb al een T-shirt aan met lange mouwen, mijn nieuwe van de Vuurtorentrail, maar daar gaat toch nog mijn geel Decathlon jastje over heen. Het is momenteel een graad of 6 maar de gevoelstemperatuur is zelfs nog eens 2 graden lager. Het is dat ik mijn handschoenen niet heb aangetrokken.

Afijn. als ik weer omgekleed ben en de TomTom zijn satelliet heeft gevonden gaan we op pad. "Het eerste stuk doe ik het wel wat rustiger aan....", laat ik voor alle zekerheid nog weten. en zo gezegd zo gedaan.
We gaan weer dezelfde weg als anders. De wind voelt op sommige stukken echt wel koud aan. Mijn ademhaling is al snel op 3/4 en ook dat voelt niet comfortabel en als ik aan het beginvan het viaduct al op 2/3 overga loopt dat al meteen een stuk prettiger. Misschien moet ik dat dan wat vlugger gaan doen i.p.v. lange tijd tegen mijn maximale ademhaling te vechten.
Het bos in en meteen weer linksaf volg ik Dorie weer op gepaste afstand. Het blijven lastig paadjes, die singeltracks mountainbike paadjes. Het blijft goed uitkijken en er zouden eigenlijk bordjes met struikelgevaar langs de kant moeten staan.
Ik heb wel zo'n gevoel waar we vorige keer omdraaiden en waar we nu nog even rechtdoor gaan en dan verderop rechtsaf. Dat is weer bijna terug. En dan stopt Dorie plots, er niet zeker van zijn of we nu weer rechstaf moeten of iets verderop. Verderop it is... en zijn we weer op de terug weg.
Het gaat redelijk soepeltjes en al gauw zie ik de verte de geparkeerde auto's aan het begin van het bospad staan. Hier aangekomen stoppen we nog even voor een zelvie en dan gaan we voor de laatste etappe.


Ik heb de hele weg niet op mijn horloge gekeken. Dorie wel. En die weet dan ook te zeggen dat, als we weer op het kruispunt met de Hapertseweg zijn aangekomen, we toch nog even rechtsaf moeten om de 10km vol te maken. En zo gezegd zo gedaan, totdat de Garmin van Dorie 10km slaat. Mijn TomTom is dan al 40m verder, maar ja, we lopen ook niet in elkaars kielzog. Ik vaak aan de andere kant van de weg. Wie weet, misschien heb ik wel meer gelopen...
We steken nu de Hapertseweg over. Ja, de "intelligente" Lock-Down lijkt wat af te brokkelen want we moeten zelfs wachten met oversteken vanwege het verkeer!!
We lopen langs de oevers van de Kleine Beerze richting Oude Kerkstraat. Ik op de rechteroever, Dorie op de linker.
Uiteindelijk hebben we er 10,04 TomTom-kilometers op zitten in 1u09:49 (=8,63km/u). Dat is dan wel de brutotijd, de tijd inclusief de 2 stops onderweg. Netto zou dat 1u08:53 zijn (=8,75km/u)

Mooie training en weer een wat langere afstand. Ook weer sinds de AchtKastelenloop dat ik weer eens10km heb gelopen.

Geen opmerkingen: