zaterdag 1 november 2025

Trimloop #45 - Karpendonkse Plas Parkrun Eindhoven - 5km (= 5,02km)

De maand oktober was op sportief gebied best wel dramatisch te noemen. Om precies te zijn heb ik slechts 5x hard gelopen waarvan er 2x op een trimloop en 3x een training. Met het wandelen was het ook niet veel beter met ook maar 4x een wandel- of  hike-tocht. Daarom is het maar goed om vandaag weer eens te beginnen en dan op de Karpendonkse Plas Parkrun.
Als ik 's morgens uit het raam kijk ziet het er ook nog niet zo slecht uit. Lekker loopweer, zo te zien. Dat is opeens heel anders als ik op het punt sta te vertrekken. Dan valt het opeens met bakken uit de lucht en dus vlug weer naar binnen en naar boven om mijn knalgele regenjas te halen en dan toch nog richting de Karpendonkse Plas.
Daar aangekomen is het nog steeds goed aan het regenen. De parkeerplaats is best vrij leeg, ondanks dat ik wat later ben dan anders. Ik verruil in de auto nog mijn jas om voor de gele regenjas en begin voorzichtig aan mijn inlooprondje om het kleine veldje. Dar zie ik alleen nog maar vrijwilligers staan maar nog geen deelnemers. Ik werk mijn inlooprondje in een heel rustig tempo verder af, 770m in 6:34, voor de statistieken.
Intussen zijn er al wat meer deelnemers gearriveerd. Ik laat me alvast op de foto vastleggen door een vrijwilliger, die vindt dat ik er wel erg geel uitziet. Dat klopt maar ik heb me dan ook helemaal tegen de regen gewapend. 
 
 
In het kader van Halloween zit er ook een skelet tegen een boom te rusten en is ook een van de deelnemers als skelet uitgedost. Intussen is het aantal deelnemers opgelopen tot 62 en dat is nog steeds een respectabel aantal voor zo'n natte een druilerige dag als vandaag en ook nog eens om 9uur 's morgens. 
 
 
Na de briefing vertrekken richting de start. Even nog allemaal zwaaien voor de foto en we zijn weg.  
Zoals altijd zie ik ook nu weer de lang man in groen shirt er als een speer van start gaan en net als de andere keren dubbelt hij me al op het het rondje om het veld als ik nog niet eens halverwege ben. Ik ben weliswaar helemaal achteraan gestart maar weet dat ik toch niet de allerlaatste ben. Het wandelend skelet is nog achter mij en zoals ik ook al zei, die wandelt dus de ronde van vandaag. 
 
 
Ondanks het lage tempo van ruim 7min/km krijg ik het toch steeds zwaarder. Zelfs al na 2km begin ik al in ademnood te komen en moet ik mijn "tempo" al aanpassen. Bij de doorkomst naar de 2e grote ronde, en dat is op zo'n 3km, heb ik het goed zwaar maar ik wil beslist niet gaan wandelen. Dan nog maar een stapje terug. En zo maak ik mijn rondje toch dribbelend af. Voor me zie ik al helemaal niemand meer, zo groot is mijn achterstand en achter mij ook een leegte, wetende dat er nog een wandelaar volgt. Ik ben dan ook blij als ik de finish nader en vlak ervoor mijn Garmin Forerunner nog trilt voor de 5km. 
 
 
De totale afstand volgens Garmin was vandaag 5,02km en afgelegd in 38:32 volgens diezelfde Garmin. goed voor een gemiddelde snelheid van, slechts, 7,82km/u of 7:41min/km.
De officiële tijd vanaf het startsein is 38:41 
Toch is nog niet eens mijn langzaamste tijd, hier. Het kan dus nog langzamer 😉
Toch blij dat ik het gedaan heb, vandaag. Het is alleen nog even een ramp om in mijn droge kleren te komen maar dan ben ik toch ook weer op weg naar huis, want straks nog naar de Vrijbuiters, waar zich al heel wat mensen voor hebben afgemeld. 

Het weer:
Regen. T= 13,3ºC, Tgevoel= 11,5ºC. Wind kracht 5 (ZZO)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: 29 jaar
VO2max: 43
HRgem: 142 bpm 
HRmax: 157 bpm op 2,52km
 
 

Geen opmerkingen: