zondag 7 juni 2020

Training - Van Dorie in Duizel naar De Pan en terug (10km)

Lente-uitdaging #79/92

Vandaag weer eens wat meer tempo. We gaan voor 10km.
De gevoelstermperatuur is volgens de weer-app 8,9ºC bij windkracht 3-4, dus ga ik gewoon weer in het lang, incl. een trainingsjasje. Dorie gewoon in het kort, ¾-broek, dat dan weer wel.
Ik vind het gewoon best frisjes en een jasje uitdoen kan altijd nog, hoewel ik dat zelden doe.

Dorie kan op haar horloge geen satellieten vinden maar we starten toch maar. Misschien komen die later wel. Die eerste kilometer gaat voor mij eigenlijk best wel stevig, zo voelt. Maar toch zijn we er pas op net geen 7 min. Misschien de vermoeidheid waarmee ik ben opgestaan.
We gaan in ieder geval het eerste bos in en op de 2e kilometer zitten we al bijna op 9km/u en dat in een bospad. Over de fietspaden naar De Pan zit het tempo er stevig in maar ik ben inmiddels hersteld van de eerste kilometer en kan het wel aan.
In De Pan kiezen we eerst een heel stuk over het brede zandpad parallel aan het fietspad. Door de regen van de afgelopen dagen is nu niet meer zo rul als de laatste keren. Nog even crossen door de bossen en als we dan rechtsaf en een stuk verder weer rechtsaf gaan, weet ik dat we op de terugweg zijn. Mijn horloge heeft intussen ook al voor de 5km getrild.
Op zo'n 5,5km staan we weer even stil bij het hekje door de hei voor een zelvie. Voor alle zekerheid nog maar één en dan gaan we weer verder. Nu heb ik mijn horloge wel even stil gezet zodat we aan het eind een nettotijd hebben.


Het een-na-laatste stuk door het bos is het beruchte smalle wortelpad waar ik een tijd geleden nog op mijn snufferd ging. Goed uitkijken hier maar als je dan voor een lage tak moet bukken dan verslapt de aandacht aan de ondergrond, merk ik, en voel ik dat ik mijn voeten weer niet hoog genoeg optil.
Eenmaal weer op het brede zandpad kan het tempo weer wat omhoog richting de weg. De zelvie hebben we al gemaakt dus we kunnen meteen het viaduct aanvallen.
Het is net 7km als we het bos verlaten. Dat betekent dat we over de 10km komen als we weer helemaal naar huis toe lopen. Het viaduct gaan we in rap tempo omlaag. Dit zal dan ook met 6:18 de snelste kilometer worden. Weer terug door het eerste bos trilt het al voor de 9km terwijl we nog in het bos zijn en eenmaal op de weg langs de Donksbergen, als we kiezen voor het fietspad, zijn we al aan de 10km. Maar we gaan gewoon door tot thuis.
Even  moeten we inhouden voor het oversteken van de Hapertseweg maar op 1u09:50 op mijn TomTom Spark 3 staan we stil na 10,67km. Gemiddelde snelheid 9,17km. Volgens mij is dit de snelste training op een 10+ afstand die ik tot nu toe heb gedaan.

Doordat de zon volop heeft geschenen was het toch wel wat warmer in mijn jasje dan ik had voorzien. Ik kan daar gelukkig weer redelijk goed tegen en heb er ook geen last van gehad. Een maal in de achtertuin gaat het wel uit en ook mijn doorweekte T-shirt.

Even wat rekken en strekken, de vermoeidheid valt reuze mee en ik ben ook weer snel hersteld. Ook vermoeidheid in mijn benen vallen erg mee, dus dat zit best wel goed.
Nog even aan het water en de thee en wat chocoladereepjes en nog wat bijkletsen en dan is het al weer half 1 als ik pas weer in de Scenic richting Veldhoven rij.

Geen opmerkingen: