maandag 6 april 2026

Trimloop #3 - Culemborg City Run - 5km (=5,1km)

 
Dit wordt dan nu pas de 3e trimloop van dit jaar. De Culemborg City Run staat ook nog op mijn bucketlist en dat gaat vandaag gebeuren. Niet bepaald een goed moment omdat ik verre van fit ben en de conditie dan ook ver te zoeken is. Bij de meest recente training van vorige woensdag, samen met Rik, kwam ik nog pas aan de 44:49 over 5km. Reden om voor vandaag maar uit te gaan van een eindtijd tussen de 44 en 45minuten.
Ik vertrek om 10:55u van huis richting Kathy om daar op de bus te stappen. Het wordt een bus eerder dan gepland en ik ben dan ook al ruim op tijd op station Eindhoven. Maar liever een uurt te vroeg dan een minuut te laat. Het duurt daarom nog wel even voordat "mijn" trein arriveert.
 
 
Aankomst op station Den Bosch is op spoor 4b en dan overstappen op het zelfde perron maar dan op spoor 4a. Maar wat is dan het gunstigste? Achteraan gaan zitten of juist helemaal vooraan. Ik kies voor achteraan. Mis! Bij aankomst in Den Bosch staat de Sprinter naar Culembor dus vóór de Intercity en dus moet ik eerst nog de hele trein voorbij en dan nog helemaal doorlopen naar de Sprinter. Gelukkig zijn we op tijd en zit ik dus ook op tijd in de trein naar Culemborg waar we ook volgens schema arriveren. En dan wandel ik de 1,5km naar het stadhuis van Culemborg waar het secretariaat is gevestigd. Gelukkig is het mooi weer, zeg maar hartstikke mooi weer. En ondanks dat ik onderweg af en toe stop om wat foto's te maken, ben ik er al na 21minuten. 
 
 
Het is ook wel meteen duidelijk wat het stadhuis is. En onder het bordes, de ingang naar de startnummers en kleedruimte is ook duidelijk. 
De kleedruimte lijkt wel de raadzaal of een vergaderzaal waar in de ene hoek wat stoelen staan voor de heren en in de andere hoek een scherm is opgetrokken waar achter de dames kunnen omkleden. Ben sowieso al blij dat er iets van een kleedruimte is.


Omgekleed en wel heb ik dan nog een dik uur voor de start en dus loop ik even wat rond. Ik maak een foto van een dikke dame beeld op het binnen terras en buiten van hetgeen al aan de gang is, zoals de kidsruns 

En als ik dan weer naar binnen ga kom ik warempel Sandra D. uit :Limburg tegen. Die has ik hier helemaal niet verwacht en zij mij ook helemaal niet. Was toevallig. We kletsen weer wat bij en worden en passant ook nog even weg gejaagd want we zouden in de weg staan 😮. Nou helemaal niet waar maar iemand moet blijkbaar laten zien dat hij bij de organisatie hoort. Maar wij kletsen gewoon door terwijl ik haar de weg naar de kleedruimte en de toiletten stuur. En ja, de tassen kunnen gewoon maar wel op eigen risico hier achter gelaten worden.
Eenmaal weer buiten is het nog wel wachten op de start en dan kunnen we nog mooi samen op de foto. 


Eigenlijk sta ik helemaal verkeerd hier, midden in het startvak. Mijn plek is ergens achteraan maar ik ga nu niet meer van mijn plek af. En als dan eindelijk het startsignaal klinkt door een toeter af te laten gaan, probeer ik natuurlijk om z rustig mogelijk weg te gaan.
Ik wordt uiteraard aan alle kanten voorbij gestoven maar probeer toch nog rustig aan te doen. Hoewel... mijn Garmin geeft bij mijn tussentijden van 3minuten al dat ik op een temp van 7:30min/km loop en dat is op dit moment eigenlijk te hard. Maar ik hou het maar aan, kijkend waar het schip strandt.
We verlaten de bebouw2de kom en slaan rechtsaf de dijk op. Intussen loop ik al zowat achteraan.
Een grote man komt me langzaam voorbij en achter me zie alleen nog een 3-tal lopen. Ik ben dus al bijna achteraan. En zo komt kilometer 1 er aan en die gaat voorbij in 7:31.
Ondanks dat ik denk dat ik nog steeds hetzelfde tempo loop kom ik weer terug bij de grote man. "Goed zo Paul & Jim", hoor ik het publiek roepen en nu weet ik ook meteen hoe hij heet. Maar lang duurt het samen lopen niet want hij gaat langzamer óf ik ga vlugger. Kilometer 2 gaat 7:27 dus ik ga vlugger, hoe minimaal dan ook. En ik ga warempel nog een dame voorbij waarbij die even stopt en haar metgezel wel door gaat. En een paar honderd meter verder gaan we weer terug Culemborg in. De dijk omlaag gaat lekker steil en ik haal nu ook de metgezel in. Het gaat lekker. 
Kilometer #3 in 7:21 en ik weet al dat ik ruim onder die geplande 44-45minuten uit zal komen. 
Ik ga nog een dame voorbij maar ik krijg het wel zwaar. Voor me zie ik nog een jongedame dan weer lopen en dan weer wandelen. Maar ze blijft me nog voor maar uiteindelijk ga ik haar in één van haar wandelpauzes toch voorbij. Maar de accu is inmiddels leeg. Ik wil nog niet wandelen.... Laat ik maar wachten tot de 4km. Die gaat dan voorbij in 7:47 en dat is al een behoorlijke aderlating. Even zet ik door maar dan ga ik toch maar even wandelen. Intussen ben ik aldoor al ingehaald door de 10km-lopers die 10minuten later zijn gestart maar ik zie ook de dames voorbij gaan die ik al eerder heb ingehaald. Maar wandel gewoon door tot aan de bocht voor me en dan ga ik weer... Maar de dames van de 5km die mij weer voorbij gegaan zijn blijven van me weg lopen. 
Intussen ben ik al helemaal omringd door 10km-lopers en -loopsters die mij passeren, ondanks dat ze 10 minuten later zijn  gestart.
 
 
Met de finish in zicht zit er zelfs een versnelling niet meer in. Wel ga ik al het 5km-punt op de Garmin voorbij in 8:33 maar uiteindelijk finish ik op mijn klokje in 39:28 over 5,1km. Dat is een gemiddelde snelheid van 7,75km/u of 7:44min/km. Met mijn geschiedenis van dit jaar en zeker de laatste 4 weken ben ik wel tevreden maar ook wel moe. Erg moe zelfs.
Sandra heeft op me gewacht en zet me nog op de foto. En ook nog even samen met de medaille op de foto. Daarna gaan we samen terug naar de kleedruimte waar ik haar laat weten dat ik eerst goed moet uitrusten en dan ook meteen terug naar huis ga want ik ben best moe. En zo nemen we meteen ook afscheid van elkaar.
 
 
Weer buiten blijk ik toch nog mooi op mijn eigen tijdschema te zitten en kan ik ook mooi de trein van 15:38u naar Den Bosch halen. Helaas is in Den Bosch aangekomen, de trein richting Eindhoven 5 minuten vertraging en die wordt ook niet meer goed gemaakt waardoor ik in Eindhoven nét de bus 402 naar Landforum mis. Dat wordt 10 minuten wachten op de 401 en die gaat naar Eindhoven Airport en die is meestal wel druk. Zo ook vandaag. maar ik ben er als de kippen bij en één van den eersten die incheckt en dus kan ik gelukkig de komende 20minuten zitten. 
En zo ben ik dan 10minuten later thuis dan verwacht. Toch nog mooi op tijd. 
 
Mijn officiële eindtijd en de welverdiende medaille. 
Sandra is gefinisht in 31:21 
En Paul, die grote man waarmee ik in het begin samen liep komt als laatste heer na mij binnen in 40:55
 

Helaas is na deze trimloop mijn VO2Max gedaald van 42 naar 41 en mijn fitnessleeftijd gestegen van 36 naar 39 jaar nadat die gisteren al gestegen was van 34 naar 36 jaar. Ik word nu wel rap ouder 😮

Het weer:
Zonnig met wat wind. T= 11,7ºC, Tgevoel= 11,5ºC. Wind kracht 3 (WNW)

Statistieken: 
Fitnessleeftijd: van 36 naar 39jaar
VO2max: van 42 naar 41
HRgem: 110 bpm 
HRmax: 125 bpm op 3,98km
 

Geen opmerkingen: