woensdag 24 maart 2021

Spring-Challenge #5/93 - Virtuele trimloop - Marathon 2021 deel 5/6 - 7km

Eens een keertje weer eens vroeg opgestaan. Om kwart over 6 om precies te zijn. Met alle tijd in de wereld om me voor te bereiden voor deel 5 van de Virtuele Marathon 2021 is de kans groot dat ik juist vergeet om op tijd te vertrekken, dus doe ik niet al te veel dan gewoon op mijn gemak ontbijten en de krant lezen. Intussen heb ik al gezien dat de daken wit zijn, het water op de berging van de buren bedekt zijn met een laagje ijs en ja hoor, de ramen van de Scenic rondom bevroren....
Maar gelukkig is dat tegen half 9 ook opgelost.
Ik ben klaar voor vertrek naar Duizel.

Daar aangekomen staat Rik nog in zijn onderbroek, dacht ik. Nee hoor, is gewoon zijn korte legging. Inderdaad, hij gaat al in het kort. En dat terwijl de gevoelstemperatuur op mijn telefoon-app nog maar net boven de 3ºC aangeeft. Hij moet het zelf weten want ik ga nog steeds in dezelfde winterkleren als de laatste tijd, inclusief handschoenen.
De route die Rik heeft uitgezet gaat eerst richting Dorie en door naar de Hapertseweg, rechtsaf en dan linksaf langs de achtertuin van De Donksbergen. Op de Dalemsedijk weer linksaf en op het einde bij het politiebureau weer linksaf en zo gaan we dan weer terug naar Duizel.

We gaan weer voortvarend van start in 7:44 maar de 2e kilometer is wel heel erg ambitieus in 7:34.
Kilometer nummer 3, doorgaans toch een wat tragere kilometer gaat grotendeels over het zandpad achter De Donksbergen en dan valt die 7:51 ook reuze mee. Nu geeft de TomTom op 4km al 8min rond aan. Dat zou een keerpunt zijn. "Tempo vast houden, onder de 8min blijven...", pep ik Rik op. Achteraf blijkt de werkelijke tussentijd op de 4km zelfs 2 seconden onder de 8min te liggen.
Rik heeft het bericht begrepen en op 5km zitten we weer op 7:55 en richting huis. Die 5km bereiken we al in 39:02, ruim onder de 40min.
We lopen nu recht in de volle zon en wind in de rug en de temperatuur wordt steeds aangenamer. Warm zeg maar. Ik kan er nog goed tegen, met mijn tropisch bloed... 😆
We ronden de laatste paar honderd meter af langs het moordhuis (intern grapje...) en finishen in 54:44. De snelste tijd over 7km dit jaar en gemiddeld 7,67km/u
Even nog op de foto en we zijn klaar voor vandaag.
Er wacht nog 1 etappe en dan hebben we deze Virtuele Marathon 2021 in de pocket.
 
De stand van de Virtuele Marathon 2021 tot zover: 35,2km in 4:38:17, gemiddeld 7,59km/u
De stand van de Virtuele Marathon 2020 was toen: 35,2km in 4:45:06, gemiddeld 7,41km/u
De 5e etappe vorig jaar ging wel sneller, in 53:51
Kortom, we moeten de laatste etappe onder de 1:02:22  blijven om de Marathon 2021 sneller af te sluiten dan de Marathon 2020... Moet lukken.
 
En na vandaag is mijn fitnessleeftijd gedaald van 70 naar 69 jaar.
 
 
 

Geen opmerkingen: