zaterdag 29 mei 2021

Spring-Challenge #71/93 - Training: Heerbaan naar rotonde afslag Oerle en terug = 8,2km

Het was vandaag vroeg op. Om 10 voor half 8 is zoon Danny er al en 5min. later staat dakdekker Hans ook al voor de deur. Ja, vandaag wordt het dak van The Jim gedakdekt.
Dat heeft aan voorbereiding nogal wat voeten in aarde omdat we, vanwege de moessons, het dak, na het aanbrengen van de isolatie, zorgvuldig hebben moeten afdekken en zodanig dat het ook nog afwaterde. Dus met tempex, balken, plaatwerk, afdekzeil en daarop weer balken en tegels, hebben we een afdak boven het dak gemaakt ter bescherming van de moessons en de tornados.
Dat moet er wel weer allemaal van af voordat Hans de dakdekker aan de gang kan.
Maar eenmaal zo ver, kan hij aan de gang en beginnen wij met de boeiboord.
Al met al is alles zo ongeveer om 12u wel klaar. Dan moeten Danny en ik nog een extra trespa plaatje aanbrengen en om 14:00u is dan ook Danny vertrokken. 
Wat nog rest is het opruimen van de ravage en alle gereedschappen incl. alles nog uitsorteren en dan zijn we blij als we om 16:00u even mogen uitrusten. Een uurtje maar, want om 17:00u wil ik toch nog wel even mijn verplicht rondje Spring-Challenge doen want om 18:45 moet ik alweer paraat zijn met MSTeams voor de Grote Quiz van Veldhoven.

En dus ga ik nog vlug om 5u de deur uit voor een rondje van pakweg 8km.
Ik geef vrouwlief aan dat ik over de Heerbaan tot aan de kinderboerderij ga en dan terug.
Ik start ook op mijn gemak, want dat was de bedoeling. Met 7:21 op die eerste kilometer is dat goed gelukt. Dan ben ik inmiddels op de Heerbaan gearriveerd en voorbij de hoge rotonde (berenkuil) geeft de TomTom de 2e kilometer in 6:24 aan. Ik heb dus helemaal niet gemerkt dat ik zo wat een minuut per kilometer sneller ging over deze kilometer. Nu heb ik wel de wind in de rug en misschien is het dat wel.

Als voorbij de rotonde Sterrenlaan de 3km in 6:06 gaat, is dat toch wel heel rap.
Ik denk nog, als ik bij de kinderboerderij al omdraai, dan is er dik kans dat ik de 8km niet ga halen en daarom besluit ik pas bij de volgende rotonde om te keren. De rotonde met de afslag naar Oerle.
Als ik er ben en heb overgestoken er weer op de terugweg, dan pas geeft de TomTom de 4e kilometer aan. Wel weer in een snelle tijd van 6:10 maar de vraag is nu of ik thuis aan de 8km kom of dat ik misschien nog een stukje door moet lopen...
De terugweg is inderdaad nu met wind tegen. Maar de terugweg en eigenlijk niet moe en dan heeft die wind toch niet zo veel invloed op mijn lopen. De kilometers 5 en 6 gaan nog steeds op tempo en dan ben ik intussen al terug bij de berenkuil. De terugweg is weer via De Uilenburg en De Goolder en daar zitten wat haakse bochten in en die kosten meestal wel wat secondes meer maar nu niet, in 6:03. Wel de laatste kilometer over de Vijverstraat en Kruisstraat en de oversteek naar Zeelst-Oost maar dat trek ik op het laatste stukje wel weer recht.
Die 8e kilometer bereik ik toch al op de Biezenkuilen en de ademhaling is inmiddels al op zijn maximum. Dat mag met de finish in zicht. Voor mijn voordeur is het nog net geen mooi rond getal dus loop ik nog een paar meter verder voor 8,2km. Eindtijd 51:36, gemiddeld 9,53km/u
Voor het herstel loop ik nog wel even een rondje van 1,5km uit, incl. de nodige been-oefeningen.

Het is dat de eerste kilometer een inloop/warming-up kilometer is, anders zou het gemiddelde wel hoger zijn uitgekomen. De 7,2km volgend na die 1e kilometer zijn gegaan in 44:15 en dat is gemiddeld 9,76km/u

Het is inmiddels kwart over 6 en dus heb ik nog maar een half uur voordat we met MSTeams online gaan voor de Grote Veldhoven Quiz... 😉
 
 

Geen opmerkingen: